Pozycje polecane:
Większość wielbicieli psów traktuje swoich czworonożnych przyjaciół jak członków rodziny, a co za tym idzie, uważa, że psy czują, rozumieją i myślą tak, jak ludzie. Podobnie sądzi Stanley Coren profesor psychologii, miłośnik i hodowca psów z wieloletnim doświadczeniem. Autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu, węchu, czucia, smaku, a także osobowości, świadomości i umiejętności psów. Opowiada o tym, przytaczając wiele ciekawych anegdot, przedstawia wyniki swoich badań, często mówi o zachowaniach swoich własnych podopiecznych.
Profesor Stanley Coren jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, autor The Left-Hander Syndrom, Inteligencja psów, Sleep Thieves, What Do Dogs Know? ,Dlaczego kochamy psy? Prowadzi własny program telewizyjny Good Dog! Mieszka w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Opierając się na poważnych badaniach nad zachowaniem zwierząt, (…)a także na latach własnych doświadczeń, Coren dowodzi, że przeciętny pies domowy jest w stanie rozumieć ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka. Wprawdzie rozmowy na poziomie Lassie, wykreowane przez hollywoodzką fabrykę snów możemy odłożyć między bajki, ale dzięki Corenowi przekonujemy się, że prawdziwe porozumiewanie się z psami, daleko wykraczające poza ramy wydawania i słuchania komend, jest możliwe. Coren zajmuje się nie tylko słowami, dźwiękami, działaniami i znakami, jakimi my możemy przekazywać psom rozmaite komunikaty, ale także opisuje znaki i komunikaty, jakie one wysyłają do nas. Łatwe do zastosowania sposoby, dzięki którym my, ludzie możemy naśladować język, w jakim psy porozumiewają się miedzy sobą, sugestywne rysunki, objaśniające subtelności mowy ciała, oraz podręczny słowniczek i rozmówki w pieskim, czynią z tej książki niezastąpiony podręcznik dla miłośników psów, dzięki któremu będą mogli nawiązać prawdziwy, głęboki kontakt ze swoimi ulubieńcami.
Wśród wielu książek o zasadach pielęgnowania, tresury i hodowli psów niniejszy praktyczny poradnik wyróżnia się tym, że mówi przede wszystkim o inteligencji naszych pierwszych przyjaciół. Książka ta zawiera także psi test na inteligencję, dzięki któremu właściciel zorientuje się w możliwościach swego ulubieńca, ten zaś, kto chce mieć psa, zdecyduje, jaki będzie dla niego najodpowiedniejszy. Jest tu również dokładny opis “języka psów”, ułatwiający zrozumienie tego, co nasz pies ma nam do powiedzenia. Nade wszystko zaś “Inteligencja psów” to naprawdę bardzo ciekawa lektura.
Wyjątkowy przewodnik po psiej naturze, w którym autor, dr Stanley Coren, odtwarza historię ewolucji poszczególnych ras i pokazuje, które psy są wprost stworzone do dominacji lub wręcz agresji, a które do współpracy z ludźmi i do przyjaźni. Zabawna, zaskakująca i mądra książka, która pozwoli c i znaleźć kompana lub lepiej zrozumieć twojego czteronożnego przyjaciela. Miesięcznik Mój Pies poleca: Przyznam, że sama mam z tym problem: czy mój pies skoczyłby za mną w przysłowiowy ogień czy kieruje się instynktem samozachowawczym, jego własną korzyścią ? A może nasi ulubieńcy kochają nas bezinteresownie ? Czy jednak trwają przy nas tylko po to, by właśnie przetrwać? Czy są zdolni do uczuć wyższych? A jeśli tak, to dlaczego czasami reagują automatycznie, potrafiąc ugryźć rękę, która głaszcze?Czasem mam wrażenie, że im bardziej się w to zagłębiam, tym mniej jestem pewna, jak jest naprawdę. I tu przychodzi z odsieczą Stanley Coren, który w swoim przewodniku po psiej osobowości tłumaczy i systematyzuje psie motywy i zachowania w oparciu o najnowsze badania naukowe. A wszystko po to, by Ci pokazać, jak stworzyć psa doskonałego.Abyś ostrzegając innych na wszelki wypadek (psa nigdy nie można być do końca pewnym), mógł sam liczyć na niego jak na najlepszego przyjaciela.
Za pomocą sygnałów uspokajających komunikuje się nie tylko z innymi psami, ale również z istotami spoza swojego gatunku. Znajomość sygnałów uspokajających, jak je nazwa a Turid, ułatwi nam wzajemne zrozumienie, nie tylko na placu szkoleniowym, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Pozwoli nam poznać pasjonujący świat psów.
Dzięki ludziom takim jak Turid Rugaas zaczynamy w prawdziwy sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. „Tradycyjne” metody tresury opierające się na stosowaniu siły i wymuszaniu podporządkowania się naszej woli, ustępują dziś miejsca metodom pozytywnym, polegającym na współpracy z psem, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jedno jest pewne. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzymy na psa w ten sam sposób, co do tej pory.
W trakcie rocznego kursu instruktorskiego w klinice weterynaryjnej Grorudddalen na obrzeżach Oslo poproszono nas o wybranie tematu projektu, nad którym mieliśmy pracować w ciągu roku. Jako człowiek praktyczny, oczywiście wybrałam praktyczny projekt. Zdecydowałam się opracować metodę, która pozwalałaby nauczyć psy spokojnego chodzenia na smyczy. Okazało się to doskonałą zabawą. (…)” W takich słowach Turid wspomina historię powstania swojej metody, której od wielu lat uczy właścicieli psów i instruktorów szkolenia podczas swoich podróży po całym świecie.
Metoda ta opiera się na wyciszaniu psa i nauczeniu go reagowania na sygnały dawane przez przewodnika nawet w sytuacjach rozpraszających. Przebieg szkolenia przedstawiony jest krok po kroku i bogato ilustrowany kolorowymi zdjęciami. Z tej książki skorzystają wszyscy, którzy mają problemy z opanowaniem swojego czworonoga podczas spacerów, a także szkoleniowcy, którzy pracują metodami pozytywnymi.
Ta niezwykła książka w przystępny sposób omawia problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Niektóre z nich mogą wynikać z błędów wychowawczych ze strony właściciela, czy z niewłaściwej socjalizacji, a inne mają podłoże psychiczne. W zależności od problemu, autor podsuwa nam różne metody pracy z psem. Skuteczne może okazać się odpowiednie szkolenie i wychowanie, czasem pomocna może być porada doradcy behawioralnego czy lekarza weterynarii – specjalisty zachowań zwierząt.
Książka ta jest zbiorem praktycznych porad dotyczących szkolenia i wychowania zarówno szczenięcia jak i starszego psa, przedstawionych w przystępny i interesujący sposób.
Autorka podpowiada, jak stworzyć dobrą relację między psem a opiekunem, wykorzystując cztery podstawowe zasady nagradzania i pamiętając o roli człowieka jako przywódcy stada. Poza nauką komend, w książce zawarte są ogólne informacje dotyczące psychiki i zdrowia psa oraz jego zdolności uczenia się.
Jak samodzielnie przygotować psa do zawodów w klasie międzynarodowej
W dzisiejszych rodzinach psy powoli przestają pełnić funkcję zabawek dla najmłodszych. Coraz więcej psów trafia do ludzi ceniących aktywność sportową, którzy świadomie wybierają rasy predysponowane do pracy. Nic więc dziwnego, że później, zamiast na niedzielnym spacerze w parku, można ich razem spotkać na torze agility lub na zawodach z tropienia czy posłuszeństwa. Właścicieli psów przyciągają emocje wynikające z rywalizacji oraz satysfakcja czerpana z wyjątkowej więzi z psem.
Właśnie do takich odbiorców kierujemy książkę poświęconą najnowszej dyscyplinie na polskiej scenie kynologcznej – obedience, czyli posłuszeństwu sportowemu. Jest to pierwsza na naszym rynku publikacja dotycząca przygotowania psa do udziału w zawodach. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce psy będą mieć więcej okazji, by w niedzielny poranek ruszyć się z kanapy, a właściciele rozwiną w sobie nową pasję.
Książka ta jest pierwszym w Polsce przewodnikiem psychologii psów, mającym pomóc właścicielom w wychowaniu miłego, posłusznego zwierzęcia ku obopólnej satysfakcji. Bez łamania charakteru i stosowania przemocy. Fisher obala wiele mitów i przesądów, głęboko zakorzenionych w powszechnym mniemaniu — zaiste nie łatwe to zadanie, nie ma bowiem nic trwalszego niż powszechnie uznane sądy. Bardzo ciekawe są rozważania autora o wpływie diety na zachowanie psów. Nie wszystkie z wymienionych karm są już na naszym rynku, ale warto wiedzieć, jaki wpływ na organizm zwierzęcia mogą mieć poszczegól- ne składniki pożywienia. Wiele miejsca poświęca autor leczeniu homeopatycznemu, jednak radziłabym powstrzymać się od sprawdzania działania tych leków — lekarze weterynarii mają pełne ręce roboty z naprawieniem błędów domorosłych znachorów. Bywa, że na skuteczną pomoc jest już za późno. Wszystkim hodowcom polecam natomiast rozdział o kształtowaniu się charakteru szczeniaka. Jakże często, ogarnięci chęcią wyhodowania pięknego psa, zapominają o tym, że sukces na wystawie to pięć minut radości, a z psem przebywamy dwadzieścia cztery godziny na dobę przez wiele lat. Na ogół nabywcom nie zależy wcale na wystawach, oni chcą mieć po prostu wiernego przyjaciela. Z tej książki dowiedzą się jak wybierać szczeniaka, aby codzienne życie z nim było przyjemnością, a nie męczarnią.
Najczęstsze problemy, z jakimi ludzie do mnie dzwonią, to psy agresywne, psy niszczycielskie, wyjące, a nawet samo okaleczające się – szeroki wachlarz problemów z trudnymi do zaakceptowania, antysocjalnymi zachowaniami psów. Niewiele z nich da się rozwiązać w czasie jednej rozmowy telefonicznej. Zwykle wymagają dogłębnego zbadania, spotkań z całą rodziną i starannej obserwacji zachowań psa w różnych warunkach. Nie możemy, niestety, ułożyć psa na kozetce i zapytać, czy przypadkiem mamusia nie była dlań zbyt okrutna w dzieciństwie.
Większość przypadków, z którymi spotyka się behawiorysta, to w istocie zupełnie normalne zachowania, tylko że demonstrowane w niewłaściwym miejscu i czasie. Celem tej książki jest wyjaśnienie instynktów kierujących takimi, a nie innymi zachowaniami psa, i pokazanie, jak możemy te instynkty ukierunkować, by zachowania te były przez nas akceptowane. Posiadanie psa pod jednym z nami dachem powinno być przyjemnością – jeśli zaczyna balansować gdzieś między irytacją a niewygodą, warto, byś przeczytał tę książkę.
Ludzie i psy to dwa różne gatunki, jednak najnowsze badania dowodzą, że więcej nas łączy niż dzieli. W nowej, fascynującej książce o emocjach ludzi i psów popularna autorka Patricia McConnell, z wykształcenia i zamiłowania zoolog oraz znawczyni psich zachowań, przekonuje, że psy posiadają bogate życie emocjonalne i mogą odczuwać lęk, złość, zdziwienie, smutek i miłość. Ta książka będzie dla ciebie prawdziwą rewelacją, ponieważ pomoże ci zrozumieć twoje własne emocje i emocje twojego psa.
Pies jest mistrzem w dostrzeganiu naszych nawet najdrobniejszych ruchów i zachowań i odbiera on każdy z nich jako ważny i posiadający swoje znaczenie. Tym niezwykle ważnym i mądrym stwierdzeniem Patricia McConnell rozpoczyna swoją książkę. Uświadamiając sobie tę prawdę, zaczynamy dostrzegać oczywisty sens każdej z porad autorki dotyczących komunikacji z psem.
Uczenie sztuczek to wspaniały sposób na zacieśnianie więzi ze swoim psem, integrowanie go z członkami rodziny i dostarczanie mu fizycznych i umysłowych zadań.
* Duża różnorodność sztuczek dla każdego psa, na różnym poziomie wyszkolenia: poproś, ukłon, módl się, znajdź pilota i wiele innych.
* Instrukcje opisane krok po kroku, pomocne treserowi sposoby rozwiązywania problemów i wskazówki pozwalające wykorzystać zdobyte umiejętności do nauki bardziej zaawansowanych zadań.
* Złożone sztuczki podzielone na prostsze, łatwiejsze do nauczenia, ze zwięzłymi opisami przebiegu nauki i oczekiwanych rezultatów.
Nauka różnych sztuczek jest sposobem budowania pozytywnych relacji i wytwarzania na ich bazie wzajemnego szacunku i zaufania, a także umacniania więzi z psem przez wzajemne dążenie do wspólnego celu i radość z sukcesów. Umożliwia zrozumienie sposobu myślenia twojego psa, a jemu lepsze zrozumienie twoich wskazówek. Kolejne powtórki i wspólny wysiłek doskonalą wzajemną komunikację. Zaufanie i chęć współpracy rozwinięte podczas wspólnej nauki pozostaną przecież na zawsze.
Dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce poznasz wiele metod uczenia przywołania i nauczysz swojego psa niezawodnego reagowania na Twoje polecenia. Dowiesz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które powodują, że Twój ulubieniec ucieka, zamiast spokojnie podchodzić do Ciebie.
Dla wszystkich, którzy maja problem z psami szarpiącymi smycz mam dobrą wiadomość: można nauczyć naszego czworonoga chodzenia na luźnej smyczy, podobnie jak nauczyliśmy go ciągnięcia. Trzeba tylko wiedzieć, JAK to zrobić i samemu wyćwiczyć u niego kilka podstawowych odruchów, które zapobiegną napinaniu smyczy.
W książce Aria, równaj! Każdy właściciel psa znajdzie różne „patenty” na luźną smycz. Wychodząc z założenia, że łatwiej jest kontrolować parę gramów mózgu niż kilkadziesiąt kilogramów mięśni, zaprezentowane zostały najczęstsze błędy i problemy związane z prowadzeniem psa na smyczy oraz sposoby ich uniknięcia i rozwiązania.
Książka ta zawiera cenne informacje dla przyszłych właścicieli psów, a także dla tych co je już mają. Pomaga odpowiednio według potrzeb wychować zwierzę, mówi co należy robić, gdy pies nas nie słucha, a także dementuje różne mity o tych stworzeniach. Jest bardzo przydatna podczas tresowania czworonoga i pozwala uniknąć wielu podstawowych błędów przy jego wychowaniu.
Zasady szkolenia, ukazane tym razem w nietypowy sposób – oczami naszego czworonoga. Co pies lubi, czego nie, jak mamy go tresować, aby obie strony były zadowolone. Autorka wykorzystuje własne doświadczenie w tresurze psa począwszy od jego pierwszych dni w nowym domu. Książka jest kontynuacją wcześniej wydanej pozycji autorstwa Zofii Mrzewińskiej pt. “Po obu końcach smyczy”.
Książka uczy, jak rozmawiać z psem, jak wychować go na towarzysza człowieka, zdolnego zrozumieć, czego oczekujesz, podporządkowanym bez przymusu. Nauczy jak pies może żyć w ludzkim świecie bez strachu, kolczatki, kagańca i krzyku.
Pies rozpoznaje nastroje człowieka i wie, kiedy jego pan jest smutny czy też rozzłoszczony. A jak się sprawy mają po przeciwnej stronie? Czy potrafimy odczytywać psie sygnały? Ta bogato ilustrowana książka pomoże nam rozpoznawać zamiary, potrzeby i problemy naszych czworonożnych przyjaciół.
Psy bardzo jednoznacznie mówią: “Wiem, gdzie jest moje miejsce” czy “Nie zaczynaj ze mną”. Jeśli właściwie odczytamy, co znaczą złożone uszy czy odwrócony wzrok, z pewnością nie pomylimy zaproszenia do zabawy z postawą agresywną. Znajdziemy tu także mnóstwo wskazówek pomocnych w wychowywaniu psa.
Nowy sposób szkolenia,- wzmacniający więzy przyjaźni,- bez kolczatki i bez krzyku,- zajmujący, skuteczny i łatwy,- opisany krok po kroku.Żadna nauka nie stoi w miejscu. Metody szkolenia psów również ulegają zmianom w miarę lepszego poznania psychiki zwierzęcia. Proponuję, abyśmy poznali te nowe sposoby. W cywilizowanym społeczeństwie nie ma miejsca dla psów agresywnych ani udręczających otoczenie. Spróbujmy wychować towarzyszące nam psy tak, aby powiększać krąg ludzi życzliwych zwierzętom i sobie nawzajem. To będzie równie łatwe dla Ciebie i Twojego psa! Dowiesz się nie tylko, jak wykonać ćwiczenie, ale co najważniejsze, w jaki sposób pies odbiera polecenia i utrwala nowo przyswojone elementy. W oparciu o tę książkę, stosując dokładnie podane wskazówki, kolejność ćwiczeń, sposoby chwalenia i nagradzania SAM WYCHOWASZ SWEGO PSA. Książka pomoże Ci nie tylko w pracy z ośmiotygodniowym szczenięciem, ale także w szkoleniu psa dorosłego, bowiem na naukę nigdy nie jest za późno. Metodę tę Autor stosuje od 10 lat, zostań kolejnym kursantem, któremu się po-wiedzie!
Tysiące psów uznaje się za beztalencia tylko dlatego, że nie chciały, lub nie potrafiły nauczyć się poleceń właścicieli. O niektórych mówi się nawet, że są niezrównoważone psychicznie, a orzeka się to na podstawie zachowań, które przecież nakazuje im ich psia natura! Szczekanie, gryzienie, obwąchiwanie i obskakiwanie ludzi, a nawet walki z innymi psami, to dla naszych czworonożnych przyjaciół zachowania równie naturalne, jak merdanie ogonem czy zakopywanie kości. Zadaniem człowieka jest ułożenie psa i takie wpłynięcie na jego zachowania, aby nie przeszkadzały one ludziom, i były możliwe do zaakceptowania w naszej kulturze. Niestety, pies postępujący zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi, często popada w konflikt z normami ustanowionymi przez ludzi. Nie czyniąc więc w jego mniemaniu niczego złego, naraża się na niezrozumienie, odrzucenie, a nawet i fizyczną przemoc ze strony człowieka. Trudno chyba o bardziej dramatyczny przykład “zderzenia kultur”!
Autorzy pokazują, jak bez przemocy, w prosty sposób, możesz przechytrzyć i wychować swojego psa. Okazuje się, że wystarczy użyć naszych szarych komórek… Z książki dowiesz się, jak zrozumieć psa, jak go szkolić i jak rozwiązywać problemy, a w szczególności jak radzić sobie z psem nadpobudliwym, brudzącym w domu lub agresywnym. Kiedy uda ci się przechytrzyć psa, oduczysz go ciągnięcia na smyczy, wskakiwania na ludzi, niszczenia mebli i uciążliwego szczekania.
Szkolenie psów przez wiele lat opierało się na wzmocnieniu negatywnym, stosowaniu siły i przymusu. Na szczęście, zaczynamy odchodzić od takich sposobów a Terry Ryan – ceniona w całym świecie specjalistka szkolenia – jest jedną z prekursorek metod pozytywnych.
Dobry pies to poruszająca opowieść o przyjaźni człowieka z psem. Historia psa, który uwielbiał swego pana, ale nie potrafił poskromić swoich niekontrolowanych zachowań, którym żadne szkolenia, leki, czy nawet praktyki szamańskie nie potrafią zaradzić. Piękny biało-czarny border collie, mający awersję do wszelkich rozkazów, nie poddający się szkoleniu czy tresurze, był przyczyną i źródłem wiecznych problemów, kłótni, awantur, konfrontacji, stresów, nieporozumień i wydatków.
Jon Katz, jak mało kto, doskonale rozumie psy. Przenikliwie bada relacje między ludźmi, a ich ukochanymi zwierzętami, wraz z niewysłowionymi radościami i rozdzierającymi smutkami, jakie się z nimi wiążą. O sekretach psiej duszy opowiada mądrze i pięknie, bez zbędnego sentymentalizmu, pozostawiając wiele do myślenia każdemu, kto kiedykolwiek zmagał się z uwielbianym, ale trudnym zwierzakiem.
Ilu z nas miało okazję widzieć psa, który z podkulonym ogonem i stulonymi uszami szczeka na zbliżającego się przechodnia lub innego psa? Ilu właścicielom psów zdarza się obserwować podobne zachowanie u własnego pupila? Ilu właścicieli nie rozumie, dlaczego ich ulubieniec szczeka w zupełnie niegroźnej według nich sytuacji, aby w końcu zachować się jak pies z piekła rodem czy w ostateczności zaatakować? Bojaźliwość to problem bardzo rozpowszechniony wśród naszych najwierniejszych przyjaciół. Jeśli jesteś właścicielem psa bojaźliwego i szukasz sposobu ma okiełznanie jego strachu przed człowiekiem, innym psem, wejściem na schody, odgłosami burzy lub chcesz skorygować jakieś inne zachowanie, u którego podstawy leży lęk, jest to poradnik dla Ciebie.
Pies – zachowanie, żywienie i zdrowie to jedna z nielicznych publikacji na polskim rynku, która jest wyczerpującym źródłem informacji na temat utrzymania psa.
Książka napisana przez lekarza weterynarii, będącego jednocześnie behawiorystą i żywieniowcem, stanowi doskonałe kompendium wiedzy zarówno dla lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem psów, jak i właścicieli, kynologów, hodowców i szkoleniowców.
Książka „Dominacja u psów. Prawda czy mit” kwestionując tzw. teorię dominacji porusza bardzo ważny temat związany ze wychowywaniem psów. Mamy nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do zmiany poglądów właścicieli i „tradycyjnych” szkoleniowców. W dzisiejszych czasach nasza wiedza o psach jest o wiele większa, dlatego jeśli ktoś twierdzi, że psy próbują zająć w naszych rodzinach pozycję „wilka Alfa”, to swoją edukację o psach zatrzymał w latach 80. ubiegłego wieku. Niestety, wciąż wielu szkoleniowców zastrasza psy lub pozbawia je podstawowych potrzeb, w imię „dominowania” ich.
Czy to prawda, że psy uważają się za członków ludzkich rodzin? Czy właściciel musi “zdominować” psa, by dobrze go wychować? Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem “dominacji”? Zasady panujące w stadzie, które przez tyle lat kazano nam stosować wobec naszych psów autor porównuje do tego, co rzeczywiście dzieje się w swobodnie żyjącym stadzie wilków. Czy nasze psy potajemnie zamierzają zająć wyższe pozycje niż ludzie, czy też po prostu żyją chwilą i sprytnie wykorzystują okazje?
Zachowania agresywne u psów – James O’Heare. Analiza przypadków, zapobieganie i terapia behawioralna.
Książka w sposób profesjonalny ukazuje problem agresji występującej u psów. Przedstawia schemat pracy behawiorysty, przybliża sposób postępowania – od obserwacji zwierzęcia według określonych kryteriów, poprzez ustalenie właściwej diagnozy, aż do podjęcia decyzji co do dalszego postępowania z psem. Autor zwraca uwagę na konsekwencje decyzji behawiorysty dotyczącej wyboru odpowiednich metod pracy z psem oraz odpowiedzialności za ich zastosowanie.
Metody szkoleniowe opisane w tym podręczniku zostały opracowane dla psów tropiących przygotowywanych do pracy w ratownictwie, ale każdy właściciel psa, niekoniecznie ratowniczego, znajdzie tu interesujące wiadomości, pomocne zarówno w podstawowym, jak i w zaawansowanym szkoleniu. Czytelnicy zdecydowani poświęcić czas na pracę z psem mogą dzięki nim odkryć nieznane im dotychczas talenty i umiejętności swoich czworonożnych przyjaciół. Wspólna praca na śladzie to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale także, a nawet przede wszystkim bardzo dobry sposób na ukształtowanie silnej więzi właściciela-przewodnika z psem.Opisałem tu metody szkoleniowe, które wypracowałem podczas swojej długoletniej pracy z psami ratowniczymi. Najlepszymi nauczycielami były dla mnie zawsze i nadal są psy. Obserwowanie i analizowanie ich zachowania w czasie tropienia skierowało mnie ku wykorzystaniu w nauce naturalnych skłonności psa do podążania za śladem. Mój program przedstawiam i proponuję Czytelnikowi z prostego powodu. Dał on wymierne skutki: grupę wyszkolonych psów ratowniczych, zaliczających co roku trudne egzaminy kwalifikacyjne prowadzone przez kanadyjską policję (RCMP) i uczestniczących w akcjach poszukiwawczych. Wyniki egzaminów i analiza przeprowadzonych akcji ratowniczych są najlepszym sprawdzianem skuteczności stosowanych przeze mnie metod treningowych.Układ tekstu w książce pozwoli Czytelnikowi na stopniowe doskonalenie pracy swojego psa, a zamieszczone w niej testy kontrolujące postępy ułatwią mu opracowanie indywidualnego programu treningowego, dostosowanego do jego własnych możliwości i do zdolności jego czworonoga.
Książka pomoże wybrać najodpowiedniejszy rodzaj sportu dostosowany do rasy, ilości wolnego czasu i budżetu właściciela. Mówi także o porozumiewaniu się człowieka z psem w sporcie, przygotowaniu fizycznym do zawodów oraz higienie i żywieniu psa sportowego.
Karen Pryor jest pisarką i biologiem behawioralnym, założycielką i pionierką programu tresury delfinów. Jej książka, znana także w Polsce pod oryginalnym tytułem Don`t Shoot the Dog, stała się bestsellerem, gdyż potrafiła w niej w jasny i ciekawy sposób wyjaśnić zawiłości metod treningu behawioralnego zarówno w odniesieniu do zachowań ludzkich, jak i zwierzęcych. Sekret skutecznej zmiany zachowań polega na stosowaniu w praktyce metod opartych na motywacji, wzmocnieniu pozytywnym, nagradzaniu, bez krzyków, gróźb, siły fizycznej, kary.
Jednym z elementów metody pracy Karen Pryor jest wzmacnianie pozytywne łączone z treningiem z klikerem. Szkolenie z klikerem przynosi efekty coraz większej grupie hodowców i właścicieli najróżniejszych zwierząt, ponieważ w stosunkowo prosty sposób uczy pożądanych zachowań: nagrodzone (m.in. kliknięciem) zachowanie będzie przez “ucznia” powtórzone.
Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego pomyłki najlepiej jest ignorować, dlaczego karanie nie przynosipożądanych efektów i dlaczego twój pies rozumie język „kliknięć” lepiej niż jakikolwiek inny.
Karen Pryor wprowadza czytelnika w tajniki szkolenia klikerowego – od nauki precyzyjnych kliknięć po pełne wdzięku sztuczki. Obojętne, czy masz szczeniaka, czy dorosłego psa, możesz trwale nauczyć go takich umiejętności, jak:
• dobre maniery, w tym chodzenie na luźnej smyczy i spokojne witanie gości
• zachowania wymagane względami bezpieczeństwa, na przykład przywołanie w domu i na dworze
• wesołe zabawy i nowatorskie sztuczki, na przykład noszenie przedmiotów w pysku lub zabawa w chowanego.
Metoda szkolenia klikerem jest stosowana na świecie od wielu lat. Okazała się niezmiernie przydatna szczególnie wobec zwierząt, których nie da się nakłonić do współpracy poprzez stosowanie przymusu (np. delfinów). Dopiero jednak w ostatnich latach kliker zdobył popularność wśród osób zajmujących się szkoleniem psów
Metoda klikerowa stosowana jest w szkoleniu psów policyjnych, psów pomagających osobom niepełnosprawnym, psów myśliwskich, psów biorących udział w zawodach posłuszeństwa i wystawach, szkolonych do tropienia, obrony, agility, flyball, frisbee, pracy w filmie, a także psów będących naszymi towarzyszami w domu. (…) Książka ta jest przeznaczona dla każdego, kto podczas edukacji swojego pupila nie chce stosować przemocy. Będzie ona właściwą pomocą dla zapalonego, dążącego do precyzji szkoleniowca, pragnącego wysokich lokat na zawodach. Okaże się też niezwykle użyteczna dla właściciela, który chciałby mieć po prostu posłusznego psiego towarzysza, wykonującego podstawowe ćwiczenia czy sztuczki, ku radości swojej i swojego pana. Książka ta adresowana jest także do wystawcy, który pragnie mieć nie tylko psa zachwycającego wyglądem na psich wystawach, ale także inteligentnego partnera na ringu wystawowym i w życiu codziennym.
Ta niezastąpiona książka, zawierająca praktyczne porady profesjonalnych szkoleniowców, pozwoli ci szybko, skutecznie i w humanitarny sposób rozwiązać 100 najpospolitszych psich problemów. – Idealny przewodnik dla właścicieli psów wziętych ze schroniska lub innych, których przeszłość jest nieznana, a także rozbrykanych młodzików, którym należy się dobry start – Znajdziesz tu opisane krok po kroku metody bezpiecznego szkolenia psa, w tym szkolenie klikerowe i masaż TTouch – Wszystkie zaproponowane rozwiązania są niekłopotliwe i łatwe w zastosowaniu. Dzięki nim Twój pies będzie szczęśliwszy i bardziej posłuszny.
Twój pies pogryzł Twoje ulubione papucie, szczekał zawzięcie na teściową? Zastanawiasz się, czy to Ty wyprowadzasz psa na spacer czy pies Ciebie? Nie wiesz dlaczego Twój pies wyje po całych dniach? Pomoże Ci jedynie PRZESADNIK KYNOLOGICZNY Małgorzaty Caprari. Z książki tej dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o swoim czworonożnym przyjacielu. A przy tym jest to lektura wciągająca niczym najlepsza powieść, której bohaterami są oczywiście wszelkie psy duże i małe, kudłate i gładkowłose, rodowodowe i kundlowate. Wiedza autorki zadziwi Cię, dowcip wyciśnie łzy z oczu, dołączone do tekstu rysunki krakowskich plastyków sprawią, że nie będziesz mógł się oderwać od książki.
Wybitny zoolog Desmond Morris dostarcza nam odpowiedzi na liczne pytania pojawiające się przy okazji naszych kontaktów z psem, a przeważnie pomijane przez autorów popularnych poradników, traktujących o żywieniu, pielęgnacji i opiece zdrowotnej nad psami. Autor prostuje wiele błędnych pojęć i półprawd pokutujących jeszcze na temat tych szczególnych zwierząt, które włączyły nas do swego stada lub same przyłączyły się do naszego i tak gorliwie próbują spełniać nasze polecenia, czy to wydane po polsku, czy po angielsku lub japońsku. Jest to książka dla miłośników psów na całym świecie, która pomoże im pogłębić swoją więź z psem i lepiej go zrozumieć.
Dlaczego psy piją wodę z toalety?
Ponieważ są psami…
To właśnie dlatego psy piją wodę z toalety, szczekają, kiedy odbierasz telefon, obwąchują się pod ogonami, dostają szału na widok listonosza, wskakują na ciebie, żeby się przywitać, i tarzają się w różnych „świństwach”.
Wszystko to ma dla nich głęboki sens, a kiedy przeczytasz tę książkę, zrozumiesz nawet te najdziwniejsze w Twoim odczuciu zachowania. Znawcy zwyczajów zwierząt domowych Marty Becker i Gina Spadafori zabiorą Cię w podróż po niezwykłym psim świecie. To wcale nie takie dziwaczne miejsce, jak czasami mogłoby się wydawać a im lepiej zrozumiesz swojego psa, tym bardziej go pokochasz.
Czy psy noszą dredy? Czy wszystkim psom potrzeba do szczęścia własnego ogródka? Jak lassie odnajdowała drogę do domu? Dowiedz się, jak psy myśliwskie hamują swój instynkt łowiecki, jak psy przewodnicy niewidomych wykonują swoje zadania, dlaczego małe psy lubią spotykać się z dużymi. Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które od dawna nie dają Ci spokoju.
Pozycje niepolecane:
“Jak wybrać psa czyli poradnik dla przyszłego właściciela” – Nancy Baer, Steve Duno
“Pies. 10-tygodniowy kurs szkolenia” – Stella Smyth, Sally Bergh-Roose
“Patrzę Podziwiam Poznaję – PSY” – Clutton-Brock, Juliet
“Choroby psów” – Rolf Spangenberg
“Mądrzejsze niż myślisz-rewolucyjne zasady wychowania posłusznego psa” – Loeb Paul, Hlavacek Suzanne
“400 rad dla milosników psów” – Marcel Koch
“Pies – Moje Hobby” – József Hajas, Pal Sarkan
“Mądrzejsze niż myślisz” – Paul Loeb
“Co myśli mój pies” – Gwen Bailey
“Jak dbać o psa – 101 praktycznych porad” – Bruce Fogle
“Kto tu szczeka” – Ewa Szulc
“Polska na czterech łapach przewodnik ilustrowany”
“Zapomniany język psów” – Jan Fennell
“Zapomniany język psów w praktyce” – Jan Fennel
“Twój najlepszy przyjaciel” – Jan Fennell
“Encyklopenia Hodowcy-psy” – Monika Kurek
“Mój pies świadczy o mnie” – Wilson Sarah
“Jak szkolić własnego psa” – Irena Liniewicz, Leonard Wach
“Szkolenie psów” – Leonard i Mariusz Wach
“Sam szkolę psa” – Leonard Wach, Artur Wach
“Jak być najlepszym przyjacielem psa” – Mnisi z New Skate
“Pies mój przyjaciel” – Hegewald, Wegler
“Encyklopedia hodowcy” – M. Kurek
“Border Collie” – Ursula Birr
“Dobre psy” – Agnieszki Boczuli
“Księgi psów” – D. Taylora.
“Pies i my” – M. Zdann
“Trening psów dla bystrzaków” – Jack Volhard, Wendy
“Patrz i ucz się! Jak wyszkolić psa?” – Sarah Hodgson
“Zaklinacz psów” – Cesar Millan
“Pies. 10-tygodniowy kurs szkolenia” – Stella Smyth, Sally Bergh-Roose
“Patrzę Podziwiam Poznaję – PSY” – Clutton-Brock, Juliet
“Choroby psów” – Rolf Spangenberg
“Mądrzejsze niż myślisz-rewolucyjne zasady wychowania posłusznego psa” – Loeb Paul, Hlavacek Suzanne
“400 rad dla milosników psów” – Marcel Koch
“Pies – Moje Hobby” – József Hajas, Pal Sarkan
“Mądrzejsze niż myślisz” – Paul Loeb
“Co myśli mój pies” – Gwen Bailey
“Jak dbać o psa – 101 praktycznych porad” – Bruce Fogle
“Kto tu szczeka” – Ewa Szulc
“Polska na czterech łapach przewodnik ilustrowany”
“Zapomniany język psów” – Jan Fennell
“Zapomniany język psów w praktyce” – Jan Fennel
“Twój najlepszy przyjaciel” – Jan Fennell
“Encyklopenia Hodowcy-psy” – Monika Kurek
“Mój pies świadczy o mnie” – Wilson Sarah
“Jak szkolić własnego psa” – Irena Liniewicz, Leonard Wach
“Szkolenie psów” – Leonard i Mariusz Wach
“Sam szkolę psa” – Leonard Wach, Artur Wach
“Jak być najlepszym przyjacielem psa” – Mnisi z New Skate
“Pies mój przyjaciel” – Hegewald, Wegler
“Encyklopedia hodowcy” – M. Kurek
“Border Collie” – Ursula Birr
“Dobre psy” – Agnieszki Boczuli
“Księgi psów” – D. Taylora.
“Pies i my” – M. Zdann
“Trening psów dla bystrzaków” – Jack Volhard, Wendy
“Patrz i ucz się! Jak wyszkolić psa?” – Sarah Hodgson
“Zaklinacz psów” – Cesar Millan