Podstawówka – kurs posłuszeństwa dla początkujących

Jeżeli marzysz o posłusznym psie z którym zbudujesz więź niczym w hollywoodzkich filmach, to jesteś w odpowiednim miejscu!

Kurs posłuszeństwa dla początkujących “Podstawówka” skierowany jest do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z psem i chcą nauczyć się poprawnej komunikacji i tajników pracy z najlepszym przyjacielem człowieka.
Zajęcia staną się Twoim pierwszym krokiem ku zbudowaniu wspaniałej relacji z psem, opartej na zrozumieniu i zaufaniu. Dzięki udziałowi w tym kursie poznasz lepiej swojego psa i nauczysz się z nim pracować tak, by wasze wspólne życie nie było udręką i pasmem niepowodzeń, a szkolenie stało się przyjemnością i świetną zabawą.

Na kursie będziemy pracować nad podstawowymi umiejętnościami, które potrzebne są w życiu z psem. Skupimy się na omówieniu psiego języka, by lepiej zrozumieć naszych pupili, nauce szalenie przydatnych zachowań jakimi są m.in. przywołanie, czy umiejętność czekania i samokontroli. Słowo “motywacja” nie będzie Ci się już kojarzyło tylko z premią w pracy, ale z radośnie spoglądającym w Twoje oczy pupilem.
Będziemy również wspólnie dobierać metodę pracy indywidualnie do każdego kursanta, oraz pracować nad profilaktyką niepożądanych zachowań w przyszłości.
Jeżeli więc chcesz, by Twój pies wykonywał z radością polecenia, zawsze wracał na zawołanie, nie ciągnął na smyczy, potrafił iść na swoje miejsce gdy go o to poprosisz i nie przewracał radośnie gości w progu Twojego domu, to ten kurs zaadresowany jest właśnie do Ciebie!

Kurs obejmuje 5 spotkań odbywających się raz w tygodniu.

Zajęcia trwają 75 minut. To optymalny czas, by utrzymać koncentrację psa i nie zniechęcić go do pracy z przewodnikiem.
Grupy zajęciowe liczą sobie maksymalnie 7 psów, dzięki czemu każdy otrzyma odpowiednią ilość uwagi i wsparcia.

POBIERZ PROGRAM KURSU PDF

 

Program kursu:


1. Potęga motywacji – sztuka nagradzania i prawidłowej zabawy. Praca nad budowaniem więzi z psem oraz pierwsze kroki z klikerem.

– rodzaje nagród oraz jak i kiedy je stosować
– uporządkowanie pracy z psem – “ćwiczymy”, “OK” i “koniec”
– warunkowanie klikera i nauka koncentracji na przewodniku – czy Twój pies lubi swoje imię?- uatrakcyjnienie zabawy oraz omówienie momentu nagradzania

2. Nauka podstawowych komend – „siad”, „leżeć” oraz “na miejsce”. Praca nad grzecznym witaniem się z ludźmi. Wstęp do chodzenia przy nodze.
– co robić, by pies nie zrywał komend i dynamicznie je wykonywał
– chodzenie przy nodze dla opornych

3. Nauka rezygnacji i przywołania. Wprowadzenie komendy “zostaw”.

– nauka rezygnacji oraz jej znaczenie w przywołaniu
– praca nad skutecznym przywołaniem

4. Nauka chodzenia na luźnej smyczy i ignorowania innych psów. Wprowadzenie samokontroli i komendy “zostań”.

– metody nauki chodzenia na luźnej smyczy
– ćwiczenia z chodzenia przy nodze w rozproszeniu
– nauka mijania innych psów
– nauka zostawania

5. Powtórzenie i utrwalenie wiedzy z kursu. Nauka aportu nieformalnego. Kilka prostych sztuczek na koniec.

 

ZAPISUJĘ SIĘ!

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund