+48 535 562 919

zdaniem.psa@gmail.com

wtorek-piątek: 9:30 - 17:30

Faustyna Maciejewska

Faustyna Maciejewska

instruktor szkolenia psów

Test: Chuckit Fetch Wheel

Dzięki uprzejmości sklepu Toys4Dogs przez ostatnie miesiące mieliśmy z Larym niewątpliwą przyjemność testowania kółka Chuckit Fetch Wheel.
Z początku byłam nastawiona do tej zabawki nieco sceptycznie, ponieważ do tej pory Lary nie wykazywał przesadnego entuzjazmu względem takich
przedmiotów. Preferował raczej zwykłą piłkę lub od biedy jakiś aport. W tym wypadku oboje zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.
Ja mogłam bez problemu testować produkt z moim wybrednym psem bez
potrzeby korzystania z usług innych psów, mój pies był z testów bardzo zadowolony.

Jakość wykonania  
Jako że jakość wykonania zabawki znacząco wpływa na późniejsze jej użytkowanie, postanowiłam zacząć właśnie od tego aspektu. Chuckit Fetch Wheel na zdjęciach sprawia wrażenie ciężkiej i twardej zabawki. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, gdy po otwarciu pudełka z łatwością uniosłam to kółko, które sprawia wrażenie jakby było z pomalowanego
styropianu 🙂
Zaskoczenie przerodziło się w obawy, że kółko nie będzie zbyt trwałe i psie zęby szybko je przedziurawią. Nic bardziej mylnego!
Zewnętrzna część kółka, w naszym wypadku niebieska jest wykonana z lekkiej, miękkiej, piankowatej gumy, która swoją fakturą trochę przypomina styropian. Wewnętrzna, jaskrawo pomarańczowa część kółka jest wykonana z nylonowej
tkaniny.  

Materiały z których kółko zostało wykonane są wysokiej jakości i odporne na psie zęby. Kółko po pogryzieniu szybko wraca do swojego pierwotnego stanu. Mimo lekkości i miękkości zabawka nie jest jednorazowa. Jest bardzo elastyczna, co będziecie mogli zobaczyć na filmiku na końcu tego wpisu.

Łatwość czyszczenia

Materiały z których zabawka została wykonana są łatwe w czyszczeniu i szybko schną. Zewnętrzną stronę koła wystarczy przetrzeć szmatką by była sucha, nylonowa część zabawki z racji właściwości materiału szybko schnie i dosyć łatwo się czyści. Warto również dodać, że w racji budowy koła bardziej brudzi się łatwiejsza w czyszczeniu, jego zewnętrzna część. Brud również niechętnie do niej przylega, dlatego jeśli nie bawimy się nią w błocie nie możemy narzekać na jej zanieczyszczenie.

Zabawa

Jak już napisałam wcześniej, zabawa kółkiem nie wzbudzała w moim psie nigdy przesadnego entuzjazmu. Kółko Chuckit Fetch Wheel znacznie zmieniło jego podejście do tego typu wynalazków.
Zabawka przede wszystkim pobudza psi instynkt pogoni jeżeli rzucimy ją w formie rollera. Psy uwielbiają ganiać uciekające po ziemi przedmioty, a kółko z racji swojej szerokości i lekkości bardzo stabilnie i dosyć szybko
ucieka. Ponieważ zabawka jest miękka i w miarę elastyczna, możemy w nagrodę poszarpać się nią z psem co dodatkowo go nakręca do dalszej zabawy.

Dla TTB (i nie tylko) również można znaleźć ciekawe zastosowanie tej zabawki. Wystarczy przywiązać ją na linie do gałęzi i czekać na rozwój wydarzeń. To trochę taka mała, lekka, zabawkowa opona 😉

Ale na tym nie kończą się nasze możliwości zabawy.

Zabawa w wodzie

Kółko świetnie radzi sobie w wodzie, bardzo ładnie pływa, nie podtapia się, jest łatwe do złapania i genialnie sprawdza się jako aport z wody.
Pływa niczym koło ratunkowe, co możecie zaobserwować na filmiku.
Z czystym sumieniem mogę je polecić dla retrieverów i innych zapalonych pływaków.

Wady
Myślę, że największą wadą tej zabawki jest cena. Rozmiar naszej zabawki czyli L (24cm średnicy) kosztuje aż 109zł! Zabawka jest wykonana z wysokiej klasy materiałów i bardzo trwała, nie mniej jednak jeżeli wasz pies jest bardzo destrukcyjnym potworkiem inwestowałabym w tańsze „jednorazówki”. Natomiast wszystkim osobom, które tak jak ja posiadają psa który nie niszczy swoich zabawek mogę gorąco polecić taką inwestycję. Uważam, że warto inwestować w lepsze zabawki jeśli macie takie możliwości finansowe. Z pewnością to kółko posłuży wam na dłużej.

Nasze zabawy i próby wytrzymałości zabawki możecie zobaczyć na
poniższym filmiku.

Podobał Ci się wpis? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on print
Zdobądź umiejętności

Twój pies też tak potrafi!

nauczymy Cię jak wydobyć z niego potencjał
Polecane wpisy
Nasze kursy

Agility

Psie Przedszkole

Podstawówka

Psie Liceum

3 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania?

Napisz do nas!

Czas oczekiwania na odpowiedź to zwykle 24 godziny.
Nie odbieram telefonu? Napisz smsa albo maila – odpowiem, jak tylko będę mogła : )

Jeżeli chcesz zgłosić się na kurs, wypełnij proszę formularz zgłoszeniowy.

Kontakt

Ul. Solidarności Walczącej 15 
Łódź

tel. 535 562 919
zdaniem.psa@gmail.com

Faustyna Maciejewska – trener psów | Szkolenie Psów Łódź

Nasze dane:

ZdaniemPsa.pl |  NIP: 7681845735
nr konta: 71 1020 3916 0000 0802 0317 2988 | tytuł: imię osoby zgłaszającej + imię psa + nazwa kursu

Social media

Regulamin   |   Polityka Prywatności   |   FAQ