+48 535 562 919

zdaniem.psa@gmail.com

wtorek-piątek: 9:30 - 17:30

Faustyna Maciejewska

Faustyna Maciejewska

instruktor szkolenia psów

Test: Chuckit Fetch Wheel

Dzięki uprzejmości sklepu Toys4Dogs przez ostatnie miesiące mieliśmy z Larym niewątpliwą przyjemność testowania kółka Chuckit Fetch Wheel.
Z początku byłam nastawiona do tej zabawki nieco sceptycznie, ponieważ do tej pory Lary nie wykazywał przesadnego entuzjazmu względem takich
przedmiotów. Preferował raczej zwykłą piłkę lub od biedy jakiś aport. W tym wypadku oboje zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.
Ja mogłam bez problemu testować produkt z moim wybrednym psem bez
potrzeby korzystania z usług innych psów, mój pies był z testów bardzo zadowolony.

Jakość wykonania  
Jako że jakość wykonania zabawki znacząco wpływa na późniejsze jej użytkowanie, postanowiłam zacząć właśnie od tego aspektu. Chuckit Fetch Wheel na zdjęciach sprawia wrażenie ciężkiej i twardej zabawki. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, gdy po otwarciu pudełka z łatwością uniosłam to kółko, które sprawia wrażenie jakby było z pomalowanego
styropianu 🙂
Zaskoczenie przerodziło się w obawy, że kółko nie będzie zbyt trwałe i psie zęby szybko je przedziurawią. Nic bardziej mylnego!
Zewnętrzna część kółka, w naszym wypadku niebieska jest wykonana z lekkiej, miękkiej, piankowatej gumy, która swoją fakturą trochę przypomina styropian. Wewnętrzna, jaskrawo pomarańczowa część kółka jest wykonana z nylonowej
tkaniny.  

Materiały z których kółko zostało wykonane są wysokiej jakości i odporne na psie zęby. Kółko po pogryzieniu szybko wraca do swojego pierwotnego stanu. Mimo lekkości i miękkości zabawka nie jest jednorazowa. Jest bardzo elastyczna, co będziecie mogli zobaczyć na filmiku na końcu tego wpisu.

Łatwość czyszczenia

Materiały z których zabawka została wykonana są łatwe w czyszczeniu i szybko schną. Zewnętrzną stronę koła wystarczy przetrzeć szmatką by była sucha, nylonowa część zabawki z racji właściwości materiału szybko schnie i dosyć łatwo się czyści. Warto również dodać, że w racji budowy koła bardziej brudzi się łatwiejsza w czyszczeniu, jego zewnętrzna część. Brud również niechętnie do niej przylega, dlatego jeśli nie bawimy się nią w błocie nie możemy narzekać na jej zanieczyszczenie.

Zabawa

Jak już napisałam wcześniej, zabawa kółkiem nie wzbudzała w moim psie nigdy przesadnego entuzjazmu. Kółko Chuckit Fetch Wheel znacznie zmieniło jego podejście do tego typu wynalazków.
Zabawka przede wszystkim pobudza psi instynkt pogoni jeżeli rzucimy ją w formie rollera. Psy uwielbiają ganiać uciekające po ziemi przedmioty, a kółko z racji swojej szerokości i lekkości bardzo stabilnie i dosyć szybko
ucieka. Ponieważ zabawka jest miękka i w miarę elastyczna, możemy w nagrodę poszarpać się nią z psem co dodatkowo go nakręca do dalszej zabawy.

Dla TTB (i nie tylko) również można znaleźć ciekawe zastosowanie tej zabawki. Wystarczy przywiązać ją na linie do gałęzi i czekać na rozwój wydarzeń. To trochę taka mała, lekka, zabawkowa opona 😉

Ale na tym nie kończą się nasze możliwości zabawy.

Zabawa w wodzie

Kółko świetnie radzi sobie w wodzie, bardzo ładnie pływa, nie podtapia się, jest łatwe do złapania i genialnie sprawdza się jako aport z wody.
Pływa niczym koło ratunkowe, co możecie zaobserwować na filmiku.
Z czystym sumieniem mogę je polecić dla retrieverów i innych zapalonych pływaków.

Wady
Myślę, że największą wadą tej zabawki jest cena. Rozmiar naszej zabawki czyli L (24cm średnicy) kosztuje aż 109zł! Zabawka jest wykonana z wysokiej klasy materiałów i bardzo trwała, nie mniej jednak jeżeli wasz pies jest bardzo destrukcyjnym potworkiem inwestowałabym w tańsze „jednorazówki”. Natomiast wszystkim osobom, które tak jak ja posiadają psa który nie niszczy swoich zabawek mogę gorąco polecić taką inwestycję. Uważam, że warto inwestować w lepsze zabawki jeśli macie takie możliwości finansowe. Z pewnością to kółko posłuży wam na dłużej.

Nasze zabawy i próby wytrzymałości zabawki możecie zobaczyć na
poniższym filmiku.

Podobał Ci się wpis? Udostępnij go!

Zdobądź umiejętności

Twój pies też tak potrafi!

nauczymy Cię jak wydobyć z niego potencjał
Polecane wpisy
Nasze kursy

Agility

Psie Przedszkole

Podstawówka

Psie Liceum

3 komentarze

Masz pytania?

Napisz do nas!

Czas oczekiwania na odpowiedź to zwykle 24 godziny.
Nie odbieram telefonu? Napisz smsa albo maila – odpowiem, jak tylko będę mogła : )

Jeżeli chcesz zgłosić się na kurs, wypełnij proszę formularz zgłoszeniowy.

Kontakt

Ul. Solidarności Walczącej 15 
Łódź

tel. 535 562 919
zdaniem.psa@gmail.com

Faustyna Maciejewska – trener psów | Szkolenie Psów Łódź

Nasze dane:

ZdaniemPsa.pl |  NIP: 7681845735
nr konta: 71 1020 3916 0000 0802 0317 2988 | tytuł: imię osoby zgłaszającej + imię psa + nazwa kursu

Social media

Regulamin   |   Polityka Prywatności   |   FAQ