+48 535 562 919

zdaniem.psa@gmail.com

wtorek-piątek: 9:30 - 17:30

Faustyna Maciejewska

Faustyna Maciejewska

instruktor szkolenia psów

Niewidzialna ręka

Z pewnością wielu z Was zastanowiało się kiedyś, jak można naprawić świat lub chociaż go trochę zmienić. Często po głębszych zastanowieniach dochodzimy do wniosku że to niemożliwe. No bo jak w pojedynkę zmienić to wszystko? Ja jestem idealistką, wierzę że jeżeli na świecie każdy z nas wybrał sobie konkretną dziedzinę i starannie wypełniał dany obowiązek, to świat rzeczywiście byłby lepszy. Ja wybrałam sobie za życiowe zadanie pomoc zwierzętom. Niestety warunki nie pozwalają, bym mogła adoptować niechciane, psie i kocie nieszczęścia. Jednak tak się składa, ze w dobie internetu mam całkiem pokaźne możliwości.
Adopcja wirtualna
Większość schronisk ją umożliwia. Adopcja wirtualna polega na tym, że wybieramy sobie pieska (lub kotka 😉 ) i co miesiąc wpłacamy na niego określoną kwotę, która zostanie przeznaczona na jego wyżywienie. Super opcja dla ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zaadoptować a bardzo by chcieli. U łódzkim schronisku takie pieski są oznaczone na stronie, np. tutaj – http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=4191
Cegiełki i bazarki
Jedna cegiełka zwykle kosztuje 5 złotych i ratuje życie. Polega to na tym, że wolontariusze wystawiają na sprzedaż dyplomy lub zdjęcia po tej symbolicznej cenie, zbierając w ten sposób na hotelik lub operację. Takie cegiełki można znaleźć tutaj: ALLEGRO CEGIEŁKI . Serdecznie zachęcam do tego typu pomocy.
Na forach internetowych o zwierzęcej tematyce możemy również znaleźć bazarki. Są to licytacje przedmiotów, z których zysk zostanie przeznaczony na opisanego w aukcji psa lub kota. Możemy nabywając przedmiot pomóc potrzebującemu zwierzęciu przy okazji sami zyskując.

Pomóc w szukaniu domu
Wiele psów “wisi” na stronach internetowych schronisk, często na dalekich stronach, zapomniane czekają latami. Są zapominane, niechciane, gasną za kratami obozu smutku i śmierci. Tak być nie musi, internet to potężne narzędzie które można wykorzystać do niesienia pomocy innym. Takiego psa można zapromować, polega to na wykonaniu ogłoszenia, zamieszczeniu do niego zdjęć, można pobawić się formą, stworzyć wiersz, opowiedzieć psią historię a następnie dodawać na fora, portale ogłoszeniowe, tworzyć allegro. Szansa na psie szczęście wzrasta.
Zachęcam do niesienia w ten sposób pomocy, udowodniłam tym że wcale nie trzeba mieć warunków na trzymanie zwierzęcia w domu by pomóc mu w podobnym stopniu. Zapraszam również do organizowania zbiórek charytatywnych w swoich miejscach pracy lub szkołach! 🙂

Podobał Ci się wpis? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on print
Zdobądź umiejętności

Twój pies też tak potrafi!

nauczymy Cię jak wydobyć z niego potencjał
Polecane wpisy
Nasze kursy

Agility

Psie Przedszkole

Podstawówka

Psie Liceum

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania?

Napisz do nas!

Czas oczekiwania na odpowiedź to zwykle 24 godziny.
Nie odbieram telefonu? Napisz smsa albo maila – odpowiem, jak tylko będę mogła : )

Jeżeli chcesz zgłosić się na kurs, wypełnij proszę formularz zgłoszeniowy.

Kontakt

Ul. Solidarności Walczącej 15 
Łódź

tel. 535 562 919
zdaniem.psa@gmail.com

Faustyna Maciejewska – trener psów | Szkolenie Psów Łódź

Nasze dane:

ZdaniemPsa.pl |  NIP: 7681845735
nr konta: 71 1020 3916 0000 0802 0317 2988 | tytuł: imię osoby zgłaszającej + imię psa + nazwa kursu

Social media

Regulamin   |   Polityka Prywatności   |   FAQ